Střecha se na zahradu hodí

Střecha se na zahradu hodí


Vybudovat si na zahradě vlastní posezení neznamená jen koupit pár židlí a stůl. Chce to také mít kvalitní zastřešení, které bude chránit i před deštěm.

Střecha se na zahradu hodí

Prostory zahrady mohou mít celou řadu využití a každý, kdo má u domu vlastní zelený plácek, může mluvit o štěstí. Nechat ho zarůst a ležet ladem je minimálně hodně neprozíravé, jelikož na zahradě toho lze hodně vypěstovat, a to i na malé. Kdo si raději vitamíny kupuje v obchodě, může se místo pěstování vrhnout do budování venkovního posezení. V jarních, a hlavně letních měsících se venku sedí daleko příjemněji než v interiéru. Navíc se nejedná o kdovíjak drahou a v konečném důsledku ani složitou záležitost.

Klášterní pergola

Na venkovní posezení bude potřeba kvalitní podlaha, dobrý voděodolný nábytek a rovněž i nějaká forma zastřešení. Koho nebaví sedět venku v ošklivém počasí, ten si vystačí i s klasickým velkým slunečníkem, který dokáže vytvořit docela dobrou ochranu před všetečnými slunečními paprsky. Daleko lepší je ale i ochrana proti vodnímu živlu. V takovém případě je ale slunečník málo, mnohem lepší jsou zastřešené pergoly Pergoly-trutnov.cz.

Někdo může mít problém s jejich cenou. Přeci jenom prémiové typy se prodávají od sto tisíc výše. Není však nutné pořizovat si hned to nejlepší. Většina lidí raději sáhne po rozumné kvalitě za rozumnou cenu a ta nemusí v konečném důsledku stát více než třeba patnáct dvacet tisíc. Je však nutné brát v potaz fakt, že jde o prefabrikované modely, které si musí zákazník také sám sestavit, což není sice náročné, ale pro někoho to může být problém. U některých dodavatelů si lze objednat i montáž, ovšem zadarmo to není.

Skleněná pergola

Pergoly se dnes nevyrábějí klasicky pouze ze dřeva, ale je možné si objednat i verze z hliníku, oceli, případně z plastu. Většina lidí preferuje první dvě zmiňované suroviny, a to pro svou odolnost a vzhled. Obecně platí, že lidé se zahradou s bujnou vegetací preferují dřevěné typy, zákazníci s moderně designovanými zahradami pak dávají raději přednost hliníku, případně jinému kovu. Kovy mají navíc tu výhodu, že je není nutné ošetřovat, což pro dřevo neplatí.