Nástrahy, které číhají na internetu

Nástrahy, které číhají na internetu

Většina lidí bere internet jako praktického pomocníka, který může být dobrým pomocníkem při studiu, práci nebo třeba zábavě. Internet ale může také skrývat různé nástrahy, na které byste měli být připraveni.
1.      Viry – nejen živý organismus, ale také počítač mohou napadnout viry. A ani v takovém případě to nebývá žádné šťastné shledání. Zatím co vy se z nachlazení za pár dní vyležíte, u počítače je často nutné přeinstalovat celý systém. Počítačové viry můžete stáhnout prakticky na jakékoliv nezabezpečeném webu. Často stačí jen kliknutí vedle a už máte zavirovaný počítač. Ochrana existuje, ale ani kvalitní antiviry nejsou dokonalé. Nejlepší prevencí je tak chodit pouze na prověřené a zabezpečené stránky.
pracovní porada venku
2.      Ukradené osobní údaje – zavirovaný počítač sice není nic, po čem byste toužili, ale tento problém se dá poměrně snadno a efektivně řešit. Pokud vám však někdo ukradne skrze internet vaše osobní údaje, máte na problémy zaděláno. Tyto údaje totiž mohou být různými způsoby zneužity. Proto je nikdy na internetu nesdělujte nikomu neoprávněnému nebo dokonce neznámému. Nevíte, kdo sedí na druhé straně a jaké má úmysly. Toto samozřejmě neplatí pro e-shopy nebo internetové bankovnictví, což jsou instituce, které jsou proti takovémuto zneužití chráněny.
globalizace a technologie
3.      Nabourání heselnebezpečí na internetu na vás čeká i v podobě nabourání hesel. Existuje celá řada webů, kam se musíte zaregistrovat a součástí takovéto registrace je samozřejmě i login s heslem. Tyto údaje nikdy nikomu nezmiňujte. Ani svým přátelům, ani svým rodinným příslušníkům. Heslo by měl být dostatečně dlouhé a složité. To znamená, že by mělo obsahovat minimálně pět znaků z nichž by některé z nich měla být písmena a některé číslice. Čím komplikovanější heslo, tím je nižší šance, že ho někdo dokáže rozluštit. Rozhodně si své přihlašovací údaje neukládej někam do počítače, například do poznámkového bloku.