Co je nebankovní hypotéka bez registru

Co je nebankovní hypotéka bez registru

Hypotéky, a vlastně veškeré úvěry, můžeme zjednodušeně rozdělit na ty, které vyžadují doložení příjmů, a na ty bez registru. Co si pod tím máme ale představit? O jakém registru je konkrétně řeč?

Úvěry, které vyžadují doložení příjmů a případně i ručitele, jsou obvykle bankovní. To znamená, že jsou poskytovány některou z bank, přičemž nemusíte být před uzavřením půjčky jejím klientem. Při sjednávání po vás budou chtít doklad o výši příjmu a případně i někoho, kdo za vás bude ručit. Dělají to proto, aby zjistili, zda máte schopnost úvěr splácet.šetřit je možné i do krabičky

Na druhou stranu značná část nebankovních firem specializujících se na půjčování peněz nic takového nevyžaduje. Jednou z jejich marketingových strategií je, že půjčí prakticky opravdu každému.

Dobře, ale co je to ten registr? Jedná se o registr dlužníků SOLUS. Zde si vás banky před schválením úvěru prověří. Pokud tam máte zápis, bohužel máte obvykle smůlu a půjčku nedostanete. Jak se do SOLUSU dostanete? Jednoduše, stačí mít nějaký dluh (například půjčku) a být pozadu byť jen s jednou splátkou. Horší je, že pokud už se tam člověk dostane, vymazat jeho záznam není tak jednoduché, i když jste už třeba deset let „čistí“. Je totiž třeba, aby dlužník sám požádal o výmaz z registru, a poté musí počkat na jeho schválení.

Pokud však chcete koupit dům či byt, ale nemáte dostatek financí a neschválí vám hypotéku v bance, je nebankovní hypotéka bez registru jednou z možností. Zde se nebudou ptát, kolik měsíčně vyděláváte, ani zda náhodou nemáte již někde půjčku. Vysněný dům či byt si tak můžete koupit prakticky okamžitě.hypotéka slouží ke koupi domu

Na druhou stranu, pokud máte opravdu malý příjem, pak je na místě zvážit, zda jste schopni měsíčně sjednanou částku splácet. Půjčit si je celkem jednoduché, málokdo si ale uvědomí, že bude muset dalších několik let dávat měsíčně určitou částku pryč.

Proto zvažte, zda nestojí za to jít na několik let například do podnájmu a na vlastní bydlení si našetřit vlastními silami, spíš než si půjčovat. Rozhodně je to rozumnější řešení, než se zadlužit na dalších třeba 20 let.