Zdravá strava je základ zdravého životního stylu

Zdravá strava je základ zdravého životního stylu

Krmte se dobrým jídlem

Nejčastěji jsou to ženy, které na sebe zapomenou, odmítají různé věci, jedí při spěchu nebo to vydrží domů. Často jsou schopni připravit zdravé jídlo pro druhé a samy jíst to, co je po ruce. Není to jen kvůli nedostatku času, ale také proto, že se nedokážeme postavit na první místo. Bohužel to platí v tomto a v mnoha dalších oblastech. Pokud jsme jedním z těch lidí, kteří přistupují k jídlu opovržlivě, pak možná stojí za zvážení, proč tomu tak je? Známé přísloví „jste to, co jíte“, je reálnější, než si myslíte.
stůl s talíři s jídly

Jídlo si užívejte

Je třeba si uvědomit, že jídlo ovlivňuje naše životy, náladu, emoce, množství energie, vzhled, fyzickou kondici, sexuální aktivitu, tvořivost, intelektuální schopnosti, účinnost zvládání stresu a další aspekty související se životem.

Je důležité nejen to, co jíme, ale také to, jak to jíme. I když začneme jíst zdravé výrobky, ale „vstřebáváme“ a konzumujeme je alarmujícím tempem, budeme i nadále negativně ovlivňovat naše zdraví. Mnohem výhodnější je pomalé tempo, díky kterému si můžeme užít chuť jídla ale i méně jíst. Bude to lepší pro naše zdraví, postavu a trávení.

Jídlo také ovlivňuje naši psychiku. Výzkum ukazuje, že nedostatek nebo nadbytek určitých živin v našem těle ovlivňuje naši duševní rovnováhu a může způsobit hněv, frustrace, a dokonce i depresi. Proto může nesprávná výživa způsobovat depresivní náladu, depresivní stavy, silný pocit úzkosti nebo smutku. Na druhé straně správná strava zvyšuje intelektuální výkon, má pozitivní vliv na koncentraci, schopnost rychle se učit a pamatovat si.
žena při večeři

Štěstí s dobrým jídlem

Jak vidíte, jídlo má obrovský dopad na naše zdraví a pohodu. Je to velmi důležitý prvek života, takže je dobré k němu přistupovat odpovědně, a především kvůli sobě. Nezapomeňte správně vyživovat tělo i mysl. Důležité je, že povědomí spotřebitelů je stále rozšířenější a nakupujeme odpovědněji.