Zahradní solární sprcha pro zahrádkáře, sportovce i majitele bazénů

Zahradní solární sprcha pro zahrádkáře, sportovce i majitele bazénů

Solární baterie, kolektory, panely, fotovoltaika – to vše jsou již veřejně známé pojmy, jimiž se kdysi zabývali lidé pouze v laboratorních podmínkách. Dnes už si můžeme dovolit říci, že dokážeme alespoň zčásti efektivně využívat to, co nám slunce poskytuje.

Slunce vás nezklame

Slunce se nikoho z nás neptá, zda máme dostatek prostředků na kontě, všechny nás hřeje a zásobuje energií nepřetržitě 24 hodin denně. Můžeme si na něj klidně vsadit, že i zítra a pozítří to bude mít stejný průběh. A pokud se neobjeví nějaká oblačnost, můžeme čerpat energii prakticky bez omezení, pouze s ohledem na svou zeměpisnou polohu.

Venkovní sprchování

Využívat sluneční energii lze různými způsoby, některými velmi složitými a jinými docela primitivními. A čím je v uvozovkách řešení „primitivnější“, tím menší pravděpodobnost, že také selže. Zahradní solární sprcha je zařízení, které vás prakticky vůbec nezklame, stejně jako slunce. Je natolik jednoduché, že se na něm nemá co pokazit. Do zásobníku, v němž se zahřívá voda, je přivedena přívodní hadice, a stačí jen sprchu postavit na vhodné místo. Co je podstatné – zvolit optimální velikost zásobníku tak, aby se v něm voda dostatečně zahřála, a aby to netrvalo moc dlouho. Z praxe je ověřeno, že ideální objem zásobníku je mezi dvaceti a čtyřiceti litry.

Voda v bazénu

Nespornou výhodou zahradních sprch je, že jsou dobře přenosné. Je tedy velice snadné přemístit je na zahradě tam, kam aktuálně dopadají sluneční paprsky, nebo kde bychom se rádi osprchovali, opláchli ruce a obličej, zahradní nářadí či sportovní potřeby. Zahradní solární sprcha je zdatný pomocník v zahrádkářské osadě, na chalupě, na zahradě u bazénu, před pergolou a slunečníkem, u záhonů se zeleninou nebo na okrasné části zahrady. Může být nápomocná při sportu na hřištích, hodí se dětem na tábor, můžete si ji s sebou vzít k pobytu v kempu, kde se platí za teplou vodu např. pomocí žetonů.