Wellness služby, aneb jak se dá odpočívat

Wellness služby, aneb jak se dá odpočívat

Slovo wellness se v poslední době používá opravdu hojně. Umíte jej ale správně vysvětlit? Víte, co vlastně tohle slovo znamená? Slovo wellness pochází z angličtiny.
kadeřnictví a kosmetika
Ve volném překladu může znamenat něco jako:
ZDRAVÝ A HARMONICKÝ ŽIVOTNÍ STYL
Již v úvodu bylo řečeno, že relaxace je pro naše tělo velice důležitá. Právě z toho tento životní styl vychází. Snaží se u lidí navodit zdravý způsob života, který plyne právě z životní pohody. No a této pohody dosáhneme relaxací, odpočinkem a péčí o naše tělo. Zdraví totiž není pouze o nemocech, zdraví je stav tělesné, duševní a sociální pohody.
Využíváním wellness služeb se snažíme eliminovat vznik určitých nemocí, ať už je to krevní tlak, cukrovka nebo špatný duševní stav, který mnohdy vzniká právě kvůli stresu neboli přetížení organismu. Cílem tohoto životního stylu je rovněž potlačování stárnutí. Čím zdravější do stáří vstoupíme, tím více si tuto část života budeme moct užít, protože stále povedeme de facto plnohodnotný život.
žena v sauně

Pro wellness životní styl jsou důležité –

·         Pohyb a cvičení –proto jsou ve wellness centrech budovány fitness centra, vhodné je také cvičení s fyzioterapeutem, který navrhuje vhodná cvičení dle toho, kde máme například bolesti, nebo kde jsme zablokovaní. Dále se však může provozovat rovněž jóga, tancování či spinning. Vhodné jsou rovněž sporty provozované ve vodě, jako jsou plavání, aquaaerobik nebo aquafitness.
·         Strava – ve wellness centrech se proto může nabízet smoothie, ovoce nebo různé zdravé koktejly.
·         Relaxace –relaxace by měla mít pozitivní účinky na naší nervovou soustavu, protože lze pomocí ní odbourávat stres. Proto nabízejí wellness centra spoustu služeb právě v této oblasti. Ať už se jedná o různé relaxační kůry, vířivé či masážní vany, speciální koupele, zábaly, lázně, solné jeskyně, sauny, parní kabiny, masáže…
Každý z nás jistě rád navštíví takové wellness centrum, kde si dokážeme odpočinout a načerpat novou energii. Zkuste si proto něco podobného dopřávat častěji, vaše tělo vám za to jistě poděkuje.