Výzdoba interiéru v podzimních duchu

Výzdoba interiéru v podzimních duchu

Podzim už je tu nějaký ten pátek s námi, proč si tedy trochu barev a vůní podzimní přírody nepřinést i domů? Tak jako jiné období i to podzimní si zaslouží dekorace, které pohladí na duši a navodí tu správnou atmosféru.

barevné listí

Podzim patří mezi roční období, které řada z nás nemá příliš v lásce. Sychravé počasí, déšť a přízemní mrazíky nám oznamují příchod zimy a my pomalu ale jistě vyndáváme zimní kabáty, šály a rukavice. Podzim je ale také období plné barev a hlavně babí léto nás mnohdy dokáže učarovat svou atmosférou. Proč si jí tedy trochu nepřinést domů v podobě podzimně laděných dekorací?

Určitě se ale najdou i tací, kteří se naopak chladnějšího počasí nemohou dočkat. Podzim totiž přímo vybízí k posezení u krbu s dobrou knihou, ovocnou vůní čaje, která se rozline po celém bytě. Dlouhé procházky, kdy nám pod nohama prasklá listí, které hýří všemi barvami, jablka, která přímo vybízí k upečení lahodného dezertu. To všechno je podzim….

Dýně na vynikající polévku nebo jako nezaměnitelná dekorace

Je to právě dýně, která se teď hojně sklízí a patří mezi nejtypičtější podzimní symboly. Uvařit si z ní můžete vynikající krém nebo jí vkusně naaranžovat před domem. V obou případech vám dokáže navodit tu správnou atmosféru.

Svíčky dokáží s interiérem hotové zázraky

Svíčky nejsou jen coby prostředek k navození romantiky, zapálit si je můžete kdykoliv a k sychravému počasí neodmyslitelně patří. Krom svíček se můžete poohlédnout po přírodních voscích, případně olejíčku do aromalamp. Co třeba vyzkoušet vůni levandule nebo hřebíčku?

plod kaštanu

Věnce

Věnce nejsou záležitostí jenom zimy, i když vánoční věnce s dekorativními ozdobami selvintech vypadají skvěle. Příroda nás právě na podzim obdarovává řadou dekorací, ze kterých hravě můžeme vytvořit vkusný věnec na stůl či vchodové dveře. Jehličí, ořechy a pár spadaných ořechů dokáží dohromady vytvořit neotřelou dekoraci, která ohromí každého.