Vybíráme křesílko pro nejmenší – Co všechno by mělo křeslo pro děti splňovat?

Vybíráme křesílko pro nejmenší – Co všechno by mělo křeslo pro děti splňovat?

Stejně jako my dospělí i děti by měly mít ve svém pokojíčku židli nebo křesílko na sezení. Jak takové křeslo pro děti vybírat a co by mělo splňovat?

Vybíráme křesílko pro nejmenší – Co všechno by mělo křeslo pro děti splňovat?

Řešíte vybavení dětského pokojíčku a chtěli byste pro své dítě vybrat i kvalitní židli nebo křesílko na sezení? Pro menší děti není židle úplně ideální, dětské křesílko se tak jeví jako to nejlepší možné řešení. Židle totiž nejsou tolik pohodlné, navíc pro menší děti je křeslo stabilnější a určitě i bezpečnější. Jak takové dětské křeslo vybrat a na co se zaměřit při nákupu? Vybírejte podle konstrukce ale i materiálu.

pexels-photo-207891

Na hraní i odpočinek

Malé děti si nejraději hrají, prohlížejí si dětské knížky a ty větší už si hrají hry i na mobilu nebo tabletu. Při těchto aktivitách by se měly mít kam posadit a pro to je nejlepší jim do pokojíčku umístit jejich vlastní křeslo. Dětské křeslo by mělo být z co nejlehčího materiálu a mělo by mít i pevnou konstrukci, aby bylo pro dítě bezpečné. Vybírat můžete i podle výšky, pro ty nejmenší děti je dobré zvolit křeslo, které nemá nožičky a dítě si tak do něj může samo sednout, popřípadě na něj vyleze. Křeslo by mělo být pohodlné a samozřejmě dostatečně prostorné. V něm si pak dítě může v klidu hrát a také si v něm odpočine.

Pozor na volbu potahu

U malých dětí je třeba počítat i s tím, že se může potah křesla snadno ušpinit, děti moc rády všechno zkoušejí, špinavýma rukama se mohou snadno o křeslo otřít, někdy v křesle mohou i jíst. Proto je nutné počítat s tím, že se křesílko může kdykoliv snadno ušpinit. Potah křesla by tak měl být snadno snímatelný a samozřejmě i pratelný, což usnadní údržbu křesla. Některé materiály se také dají snadno otírat jen vlhkým hadříkem a nemusíte tak pokaždé potah prát. Na trhu najdete různé druhy křesílek, oblíbené jsou například ty pěnové, tam máte jistotu, že bude křeslo lehké a přitom stabilní a bezpečné. Důležité je také sledovat, zda jsou materiály zdravotně nezávadné, u dětí se mohou projevit alergické reakce na různé materiály, proto je potřeba to sledovat.

pexels-photo-7169675

V neposlední řadě se ale zaměřte i na vzhled křesílka. Děti mají rády pestré barvy a samozřejmě i nejrůznější tvary. Sledují i své oblíbené postavičky, myslete i na to, že na první pohled by křeslo mělo zaujmout. Dětské křesílko krteček může být tím pravým, jistě zaujme každé malé hravé dítko.

Bezpečnost, pohodlí ale i estetická stránka, to všechno při výběru prvního křesla pro děti hraje roli.