Skříň na míru vyplní prostor stěn i výklenků

Skříň na míru vyplní prostor stěn i výklenků

První skříně na míru se začaly objevovat v Česku krátce po sametové revoluci, byl to moderní trend, který k nám pronikl ze zemí západní Evropy velmi rychle, a také velice rychle se zde natrvalo usídlil. Zájem o toto řešení úložného prostoru je obrovský dodnes, nelze se tomu divit, neboť velmi efektivně „vykryjete“ prostor celé stěny (případně její části) od podlahy až po strop. Zavírání dveří je nejoblíbenější posuvným systémem, který je prakticky bezúdržbový a velmi praktický. Dveře mohou být prosklené, se zrcadlem, s fototapetou, čistě bílé nebo v pastelových barvách, možností je celá řada, stačí jen vybrat vhodné řešení dle vzorkovníku, případně se poradit a prohlédnout si již realizovaná řešení. Doporučit vám můžeme především světlé dekory, které více odráží denní i umělé světlo, a prostor tak nepůsobí stísněně.

vestavěná skříň

Na míru se vyrábí i hloubka

Většina již zhotoveného nábytku tohoto typu, který se prodává ve specializovaných obchodech, vám může nabídnout standardní hloubku cca 60 cm. Ta je dána zkušenostmi z výroby nábytku v průběhu dvacátého století, kdy bylo jasnou preferencí umístění oděvů na ramínka. Většina z nich (košil, obleků, halenek, svetrů, bund, kabátů atp.) dosahuje na ramíncích šíře 40 – 60 cm, a tomu se muselo přizpůsobit doslova vše – hloubka zásuvek a polic a všech ostatních částí skříní na oděvy.

prádlo ve skříni

Dnes je ovšem možné ukládat oděvy na ramínka i jinak, např. na teleskopickou tyč kolmo k posuvným dveřím, připevněnou na zadní stranu skříně, a tím pádem zmenšit hloubku celé skříňové sestavy. Nejsme tedy limitováni standardními 60 cm, což se může hodit u všech aplikací, kde se počítá každý centimetr zabraného prostoru v místnosti, nebo na chodbách a v nestandardních šikmých výklencích. Dostačující vnitřní hloubka pro ukládání skládaných oděvů a obuvi je 38 – 40 cm, výrobce se přizpůsobí vašim požadavkům dle vámi zadaných rozměrů.