S čím vám pomohou stěhováci kromě montáže nábytku

Co vás může při stěhování nejvíce zaskočit

Automatická pračka – při pohledu na vysokou chladničku s mrazákem a automatickou pračku, které by byly vystavené vedle sebe v obchodě, by některé z vás mohlo napadnout, že pro přemístění chladničky budou zapotřebí dva svalnatí chlapi, zatímco s pračkou si pohrajete sám, třeba s obyčejným rudlem, nebo ji přenesete snadno ve dvou, např. s manželkou. Zdání klame, chladnička, i když je dvakrát větší, může být naopak i mnohem lehčí. V pračce se nachází výkonný elektromotor a prací buben, počítejte tedy s hmotností kolem 50 – 70 kg. Přemístit pračku po schodech nebývá tak snadné, a pokud je těch schodů více a není k dispozici výtah, zvažte výpomoc od stěhovací firmy, než se dřít jako soumar a odnést to na zdraví.

práce s nábytkem

Montáž nábytku – pro někoho je demontování obyčejné komody noční můrou, a co teprve, potřebujete-li přemístit vestavěnou skříň nebo celou kuchyň. Tam budou zapotřebí i přířezy a bude nutné nábytek „napasovat“ do nového prostředí, které je rozměrově odlišné. Tohle je poměrně náročný pracovní výkon i pro profesionály, ovšem mnohé stěhovací firmy se na montáž nábytku v Praze specializují a navíc jsou pojištění pro případ poškození vašich i cizích věcí.

kočka na koberci

Koberce – krátký koberec snadno svinete do role, ale co když máte doma koberec atypický, např. metráž šíře role 500 cm, umístěný v místnosti např. 5 x 6 metrů a dbáte o to, aby se při přenášení nezlomil a nepoškodila se jeho struktura? Stěhovací firma zvládne i tuto záležitost, koberec se pouze musí sbalit tak, aby byla uvnitř kovová tyč nebo dřevěná lať, která brání jeho zlomení. Nezkušení amatéři s tím mohou mít velké potíže, protože koberce takových rozměrů jsou velmi těžké, musí se mnohdy zvedat do výšky, naklánět, posouvat i na svislo napříč schodištěm nebo spouštět oknem po kladkách.

1/5 - (1 vote)

devene