Příprava domácnosti na Vánoce

Příprava domácnosti na Vánoce

Prosinec je obvykle měsícem shonu a nervozity. Změňte to. Buďte efektivní a vše, co budete před Vánocemi potřebovat, si zařiďte dopředu. Vyhnete se stresu a splňte těchto pět bodů.
Úklid
Než se pustíte do výzdoby domova, ukliďte. Na úklid si vyhraďte dostatek času. Nejefektivnější je postupovat po místnostech. Začněte ložnicí a skončete obývacím pokojem.
zdobení perníčků
Výzdoba
Ze spíže či ze sklepa si doneste krabice s dekoracemi. Vyberte všechny, kterými chcete ozdobit domácnost a hurá do toho. Dobu zdobení si zpříjemněte tím, že si jako kulisu pustíte koledy nebo film se zimní tématikou. Dekorace si můžete také vyrobit. Na internetu se inspirujte různými nápady. Jistě najdete něco, co se vám bude líbit a co budete chtít vyzkoušet.
Napečte cukroví
Nemusíte péct třicet druhů, stačí jen tři. Do vykrajování perníčků můžete zapojit i děti. Při jejich zdobení proberte to, jak se dítka na Vánoce těší, co by si přály nebo co by chtěly o dnech volna dělat. Nejen, že si tak užijete čas s dětmi, ale provoníte tak váš dům či byt kouzelnou vůní cukroví. V případě, že nejste v pečení příliš zdatní, můžete sladké dobroty koupit. Obchody a řetězce nabízejí mnoho druhů a nejrůznější rozmanitá balení.
vánoční cukroví
Napište si seznam
Na kousek papíru, do bloku či do diáře si zapište vše, co je potřeba před Štědrým ještě dnem udělat. Pokud si napíšete jednotlivé body, budete mít o všem pěkně přehled. Poznámky se mohou týkat dárků, činností nebo toho, co ještě chcete na svátky koupit. Můžete si například zapsat informace o tom, kde chcete pořídit vánoční stromeček. Pamatujte, že čas přeje připraveným.
zátiší s krbem
Odpočívejte
Mezi poslední přípravy na Vánoce patří i odpočinek. Některé z nás čekají svátky plné návštěv, což může být značně vyčerpávající. Nejen z tohoto důvodu je tedy nutno načerpat předvánoční energii. Uvařte si oblíbenou kávu, vezměte si teplou deku, pohodlně se uvelebte do křesla a relaxujte. Při tom si můžete přečíst knížku nebo třeba nějaký pěkný článek na internetu.