Pořiďte si svůj merch

Pořiďte si svůj merch

Merch je reklamní předmět, který propaguje slavnou osobu, či skupinu. Fanoušci do něj rádi investují, aby podpořili své oblíbené umělce, kteří si tímto způsobem můžou něco přivydělat, ale také se ještě víc proslavit. Pokud máte svůj youtube kanál, streamujete hry na internetu, nebo třeba píšete populární blog, měli byste nad merchem začít uvažovat. Je to skvělá příležitost, jak se ukázat světu. Které druhy merche si můžete pořídit, a jak na to?

tlačítko na youtube

Klíčenky

Jednou z populárních forem merche, jsou přívěsky na klíče https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-predmety/klicenky/privesky-na-klice/. Můžete nabízet plastové se svojí karikaturou, kolečka do nákupního vozíku se svým logem, nebo třeba kovové s nápisem svého populárního výroku. Investice do klíčenek není tak vysoká, ale fanoušci jsou ochotni za ně zaplatit, tudíž se rozhodně vyplácejí.

Hrníček

Každý velký fanoušek bude toužit pít kávu z hrníčku, na kterém je vaše fotografie a jméno. U hrníčků si můžete zvolit z různých tvarů takový, který se k vaší značce hodí nejlépe, a bude vás tedy nejlépe propagovat.

Tričko

Nejlepším způsobem propagace svého kanálu, či blogu, je tričko s populární hláškou, kterou jistě znají všichni vaši fanoušci. Děti se pyšní tím, že mohou do školy nosit trička svým velkých youtuberských hvězd, takže tuto šanci určitě nepromrhejte.

Zavazadla

Ani zavazadla s vaším logem nejsou od věci, protože se jedná o praktického každodenního pomocníka, který bude vaši značku ukazovat světu.

youtube reklama

Figurky

Je-li vaše tvář známá, není od věci nechat si vyrobit 3d figurku. Fanoušci se po nich mohou utlouct, aby je zařadili do své sbírky. Hrdě je vystavují na policích ve svých pokojích, a chlubí se jimi přátelům.

Jak merch prodávat?

Nejlepší variantou je na svých stránkách založit e-shop, kde budou mít fanoušci možnost merch zakoupit. Informujte je o tom ve svých videích, či článcích. Pokud vám pošlou fotografii s vaším merchem, nezapomeňte ji vystavit na internetu. Nejen že tím potěšíte fanoušky, ale opět si děláte skvělou reklamu. Ceny volte tak, aby byly dostupné, ale zároveň ne příliš nízké. Můžete se inspirovat od jiných umělců, kteří svůj merch nabízejí online.

Kde si nechat merch vyrobit?

Využijte společnosti, která se zabývá výrobou reklamních předmětů, a má v oboru dlouholeté zkušenosti. Například na stránkách e-shopu Promodárky seženete velký výběr reklamních předmětů, které si můžete nechat potisknout dle svého, to všechno za opravdu nízké ceny, a v dobré kvalitě.