Podnikání

Podnikání

Podnikání láká mnoho z nás. Láká nás vidina peněz a také svobody. V očích mnoha z nás je podnikatel pánem svého času. Když se někdo rozhodne podnikat, chce to určitý základní kapitál, který se liší podle formy podnikání. Stejně důležitým faktorem, pravděpodobně i mnohem důležitějším, jako je základní kapitál, je i podnikatelský záměr.
Když máte podnikatelský záměr a nashromážděný základní kapitál, je vhodné provést průzkum trhu, kvůli zjištění, zda má náš produkt na trhu šanci. Při průzkumu trhu se také zjišťují informace o zákaznících (věk, politická situace jejich země, náboženská situace) a o konkurenci (zda nejsou jejich produkty, které se podobají těm našim levnější nebo kvalitnější).
pracovní tým.jpg
Poté je potřeba provést kalkulace produkt. V případě, že nestačí naše vlastní finanční zdroje, je potřeba zajistit si cizí zdroje (půjčku).
Když se pustíte do podnikání, hrozí vám mnoho rizik. Například krach podniku, nedostatek zákazníků, nesplnění plánů a podobně. Největším rizikem je však možná ztráta přátel a rodiny. Ptáte se proč?
Už naše prababičky říkaly, že peníze ničí charakter a je to pravda. Většinu ten, kdo získá peníze změní své životní postoje. Začne si dopřávat luxusní život a rozhazovat peníze za všemožný předměty, které ani nepatří mezi potřebné. Čím víc peněz daná osoba má, tím víc peněz chce. Z toho vyplývá, že začne trávit času prací víc a víc a začne dávat svoji rodinu a přátele do pozadí. To je velice špatně a nejhorší je, že si to dotyčná osoba většinou neuvědomuje.
prázdný sešit.jpg
Závěrem napíši jen to, že je podnikání super (když někdo nalezne díru na trhu), ale na druhou stranu bychom mu neměli nikdy dávat přednost před naši rodinou a přáteli, protože rodina a přátele jsou to, čeho bychom si měli v životě vážit ze všeho nejvíce.