Platby přes mobil

Platby přes mobil

Internetové bankovnictví

Již dlouhou dobu poskytují banky internetové bankovnictví, přičemž k přihlášení do svého účtu nám bohatě stačí internetové připojení. Raději se však vyhněte nějakému veřejnému třeba v kavárně, abychom nepodstupovali zvýšené riziko. V internetovém bankovnictví si snadno prohlédnete pohyby na svém účtu, protože vše je tu přehledně a přesně dokumentováno. Přeci jen výplata na účet se řadí mezi nejčastější, protože je to pohodlné pro zaměstnavatele i zaměstnance.

převod peněz

V aplikaci snadno vyřídíme všemožné platby. Věci placení každý měsíc jako je pojištění, spoření, energie a další věci zvládneme přes trvalý příkaz, takže my na to nemusíme myslet. Takto sedíme třeba na gauči v obýváku, naťukáme do zařízení několik čísel a máme vše vyřízeno. Bez této možnosti bychom museli vybrat hotovost a jít danou částku zaplatit osobně, což stojí čas i námahu. Moderní technologie jsou tedy velkým pomocníkem.

Bezhotovostní platba

Vyrazíme do obchodu, vybereme vše potřebné a následuje placení. Tuto situaci zažíváme klidně několikrát denně. Dříve byla jedinou možností platby hotovost, takže musíme mít dostatek peněz v peněžence. Dnes je to však o něčem jiném, protože tu máme bezkontaktní platby přes elektroniku. Když si zřídíte běžný účet, tak Vám k němu v bance dají debetní kartu. Tím však nekončíme, protože můžeme platit i mobilem přes funkci NFC. Ten přiložíme k terminálu a případně zadáme PIN na mobilu.

peníze z mobilu

Tím je nákup zaplacený, takže my můžeme odejít a nepotřebovali jsme mít s sebou ani peněženku. Tento typ placení je bezpečný, takže se nemusíte bát zneužití. V mobilu k tomuto účelu můžeme mít aplikaci od společnosti Google, protože ta je přehledná a funguje dobře. Kromě mobilu jsou i jiná zařízení, kterými se dá platit, přičemž můžeme sem zařadit některé chytré hodinky. Takže na nákup se dá jít dokonce jenom s hodinkami.