Ostrov Phuket

Ostrov Phuket

Ostrov Phuket je opravdu nádherná destinace plná krásných míst na navštívení, a proto je to ideální místo na dovolenou. Rozhodně nejlepší doprava je letecká.

Ostrov Phuket

Let

Pokud se chceme na tuto nádhernou destinaci dostat, tak je zapotřebí zvolit vhodný druh přepravy, přičemž tím nejvhodnějším je letecká doprava. Je to dáno díky pohodlí, a hlavně rychlostí letu, kterému se žádný jiný prostředek nevyrovná. Abyste nemuseli nic řešit těsně před odletem, tak je na místě si zarezervovat letenky Phuketzhruba tři měsíce dopředu, kdy jsou opravdu mnohdy nejlevnější.

modely letadel

Už po samotném příletu se Vám naskytne nádherný pohled na pláž, která se rozléhá všude po okolí. Létají sem přímé spoje, což je nejpohodlnější řešení, přitom letenky nemusí být vůbec drahé. Na letišti jsou dva terminály, jež jsou blízko u sebe, a proto není problém se mezi nimi přesouvat. Zároveň zde máte neustále internetové připojení a restaurace otevřené neustále, takže se můžete po letu občerstvit. Z letiště můžete dále cestovat několika různými způsoby, ovšem finančně se vyplatí většinou využít autobusu.

Turistická místa

Jak už jsme si zmínili, tak jde o vhodné místo k dovolené, protože je zde spousta nádherných míst. Pokud máte rádi pláže, tak si to zde pořádně užijete, protože jsou zde rozlehlé pláže s bílím pískem, přičemž návštěva se vyplatí spíše během mírně chladnějšího období. Ovšem ne každého baví povalování na pláži a koupání v moři, takže se nyní přesuneme na památky. Naprostou dominantou je rozhodně Velký Buddha, protože jde o typickou sochu, ovšem má výšku 45 metrů, což už je opravdu úchvatné.

Phuket západ slunce

Nezapomeňte navštívit také buddhistické chrámy, protože ty mají nádhernou architekturu. Z toho plyne, že město je opravdu zaměřeno na buddhismus, jenž můžete poznávat na spoustě místech a pro nás je to něco úplně nového a zajímavého. Velkou zajímavostí je rozhodně také Národní park, protože v něm naleznete spoustu exotických rostlin. Tento ostrov nabízí tedy pro každého zajímavá místa, která stojí za návštěvu.