Oslavy

Oslavy

Pro někoho radost, pro druhé starost. Oslavy, návštěvy dokáží v nás dlouho zanechat dojem. Zda se jedná o příjemný, který vám i po čase vykouzlí úsměv na tváři, záleží i částečně na vás. Jak se na takovou návštěvu připravit? Co nezanedbat, nad čím mávnout rukou? Dodržujte čtyři základní pravidla.
ženy na pohovce
1. Prostor
Pečlivě si rozmyslete, kam návštěvu usadíte. Pokud se zastavila kamarádka, kamarád na kávu, krátkou návštěvu, nic nebrání tomu, abyste se usadili v kuchyni. Nebude asi ani divné, když u toho budete něco dělat a chystat například večeři. Jestli se bude ale projednávat závažné téma, posaďte se a nastolte klid. Dorazí-li početnější návštěva, usaďte ji pohodlně v obývacím pokoji. Pro snazší úklid, neformální setkání, je ideálním místem zahrada. Nemusíte se zabývat úklidem. Nejsnazším pohoštěním mohou být pokrmy připraveny na grilu. Zabavíte se, řeč nebude váznout, případně i návštěva může dodat nějaký pokrm.
2. Šatna
Postarejte se o to, aby bylo možné odložit si pohodlně ošacení. Myslete na to už dopředu, pokud nemáte dostatek místa na věšáku v hale, tak ho udělejte. Své bundy, uložte do skříní. Jestli je u vás zvykem se zouvat, připravte domácí obuv. Myslete na to, že někomu může být nepříjemné se zouvat, připravte se i na tuto alternativu.
3. Úklid
Připravte se. Zběžně pokliďte. Pokud čekáte tchyni, dejte si záležet a nic nepodceňte. Nechcete, aby se o vás říkalo, že máte nepořádek. Z ostudy pak máte kabát. Musíte být připraveni na vše. Nejvíce záležet si dejte na koupelně a toaletě, kam zavítá asi každý. Nezapomeňte na čisté ručníky, opláchněte umyvadlo. Doplňte mýdlo a toaletní papír, ať se vyhnete nepříjemné situaci.
muž u grilu
4. Příležitost
Je důležité si ujasnit, co je důvodem setkání. Pokud jde o běžnou návštěvu, moc to neřešte. Jedná-li se o oslavu, očekává se, že ji náležitě uhostíte. Jsou-li přítomny i děti, naplánuje zábavu, program i jim. Budou-li se nudit, znepříjemní vám to. Ve většině případů si rozumí s vašimi potomky, vyhraďte jim prostor. Dětský pokojík, zahrada jsou sázkou na jistotu.