Na YouTube naleznete návod, jak rozmnožovat pokojové rostliny

Na YouTube naleznete návod, jak rozmnožovat pokojové rostliny

Zakoupili jste si Ficus benjamina nebo Aglaonemu a chtěli byste si rostlinu rozmnožit? Některé rostliny lze množit v pokojových podmínkách velice snadno, například stonkovými řízky nebo dokonce listy. Nepotřebujete k tomu jejich semena, která byste u některých druhů jen obtížně sháněli a navíc za ně utráceli další peníze.

Řízkování rostlin, jak se tento proces někdy lidově přezdívá, je velmi jednoduché, ovšem musíte také dodržet určitá pravidla. Například vhodné roční období, pokojovou teplotu, přímé či nepřímé sluneční světlo a také způsob řezu a další postup při ukládání řízků do vody nebo do vhodného substrátu. Někdy jsou zapotřebí různé vitamíny a podpůrné prostředky k růstu a zakořenění, o kterých amatéři nemusí mít vůbec tušení.

rostlina Aglaonema

Zkuste to s YouTube

YouTube je velmi oblíbená sociální síť už jen z toho důvodu, že do ní mohou přispívat lidé z celého světa. Naleznete tu mnoho zajímavých videí na rozličná témata a jedním z nich je i přesazování a rozmnožování pokojových rostlin. Dozvíte se tu, jak správně odříznout rozmnožovací řízky a v čem a jak je uchovávat, abyste vypěstovali novou rostlinu.

zelená Aglaonema

Sledování pracovního postupu na videu je vždy větším přínosem, nežli fotografie a text, u textu je totiž možné pochopit některý z jeho odlišných významů a postupovat tudíž nesprávně, zatímco video vás nemůže zmást v žádném případě.

kanál YouTube

Video si stáhněte

Sociální sítě mají jednu zásadní nevýhodu, a sice každý majitel svých příspěvků o jejich existenci a umístění na síti rozhoduje sám. Může se tedy kdykoli odhodlat k tomu, video smazat, a to bez varování a ihned. Pokud tedy objevíte něco zajímavého, neváhejte a raději si video stáhněte pomocí video downloaderu https://www.stahujvidea.cz/ na svůj počítač, ať o něj nepřijdete. Videa se stahují zdarma a v původní kvalitě, případně lze video stáhnout v menším formátu či rozlišení.