Můžeme pilový kotouč na kov používat jako univerzální?

Můžeme pilový kotouč na kov používat jako univerzální?

Snad v každé rodině se najde nějaký domácí kutil. Někdo, kdo veškerý svůj volný čas tráví v dílně, kde upravuje, vylepšuje a buduje. Samozřejmě, každý by měl mít nějakého koníčka, a tento může být i užitečný. Avšak je k němu zapotřebí také vybavení.

Všichni víme, jak taková dílna vypadá. Je plná nejrůznějšího nářadí a dalších přístrojů, jako jsou například svěráky či kozy. A velmi často najdeme někde v koutě také kotoučovou pilu. Ta slouží především k řezání nejrůznějšího materiálu, ať už se jedná o dřevo, plast či plech.

pila1

Ovšem taková kotoučová pila nepřichází pouze s jedním kotoučem. Můžeme si dokoupit další, specializované. Příkladem může být pilový kotouč na kov I-Nástroje. Tyto mají takovou konstrukci a jsou vyrobeny z takového materiálu, aby například právě kovem projely jako nůž máslem.

To vše je skutečně výhodné. Avšak zdaleka ne každému se chce při každé práci kotouč vyměňovat. Proto se mnoho lidí ptá, zda by bylo možné použít nějaký lepší, například právě ten na kov, jako univerzální. Přeci jen, je konstruován k tomu, aby si poradil s tím nejtvrdším materiálem, takže například dřevo by pro něj mělo být hračkou.

pila2

A je skutečně pravda, že s ním přeseknete prakticky i vše ostatní bez větších problémů. Avšak musíme vzít v úvahu to, že čím více budete daný kotouč používat, tím rychleji se opotřebuje. A tím dříve jej bude nutné vyměnit. A tyto specializované kotouče nejsou zrovna nejlevnější.

Zde tedy záleží především na tom, jak často onu pilu používáte. Pokud je to skutečně jen výjimečně, pak není důvod, proč byste tam onen kotouč nemohli nechat, samozřejmě za předpokladu, že následně nebudete řezat větší množství materiálu najednou.

Pokud ji však používáte často, pak je lepší, když tam vždy nasadíte takový, který je vhodný pro materiál, se kterým chcete pracovat. Věřte, že vám to v konečném důsledku ušetří podstatně velkou částku peněz.