Mobil nebo chytré hodinky pro děti – Co je vhodnější?

Mobil nebo chytré hodinky pro děti – Co je vhodnější?

Chcete mít své dítě pod kontrolou a chcete vědět, kde se nachází, když vy jste třeba v práci? Nechcete ale rovnou pořizovat mobil? Zkuste hodinky. 

Mobil nebo chytré hodinky pro děti – Co je vhodnější? 

Kdy pořídit dítěti mobil? Věčná otázka, na kterou by chtěli odpověď asi všichni rodiče menších dětí. Doba jde stále kupředu, takže dnes i malé děti ve školce nebo v první třídě, po vlastním mobilu touží, ale ne vždy je to rozumná volba. Dětem by se mobil neměl pořizovat jen například kvůli hrám nebo přístupu na internet, mobil by v první řadě měl sloužit zejména k tomu, aby rodiče mohli děti kontaktovat v případě, že jsou v práci a ony musí samy odejít na kroužky nebo jdou bez doprovodu ze školy. Do školy ale často děti mobily ani nosit nesmí, proto je lepší pořídit dítěti jen chytré hodinky, které lze spárovat s mobilním telefonem rodiče. Jak to funguje a podle čeho takové hodinky vybírat? 

dětské chytré hodinky

Žádná velká investice 

Mobilní telefon je velkou investicí, tedy záleží na tom, pro jaký se rozhodnete. Zatímco chytré hodinky můžete podle počtu funkcí pořídit již od několika stokorun až do několika tisíc. Pro začátek ale není potřeba investovat příliš. Menším dětem postačí hodinky se základními funkcemi, nejdůležitější je GPS lokátor. Ten ale funguje pouze v případě, že hodinky mají i řádnou SIM kartu. Dle funkcí je pak některé chytré hodinky možné propojit s aplikací na mobilním telefonu, rodiče pak mohou děti kontrolovat, vědí, kde se právě nacházejí a mohou jim i volat. Kontrola je tak adekvátní, děti navíc hodinky do školy mohou nosit a díky tomu, že je mají na rukou, nemohou je jen tak lehce ztratit. 

hodinky na ruce

Žádný zbytečně trávený čas hrami 

Mobilní telefon děti láká zejména proto, že se na něm dají hrát tolik populární hry. Na chytrých telefonech s internetem jsou to pak i sociální sítě. Pokud ale dítě má pouze chytré hodinky, splní to účel, který požadují rodiče, a zároveň není dítě rozptylováno. Hodinky tak jsou určitě lepším řešením, hlavně pro děti na prvním stupni základních škol. 

Hodinky navíc mají i mnoho barev, jsou lehké a na ruce se dítěti dobře nosí.