Kokosová mouka

Kokosová mouka

Kokosová mouka je plná vlákniny a bílkovin a dokonce je přirozeně bezlepková. Co se týče chuti a vůně, tak ta je lehounce nasládlá. Kokosová mouka lze využít jako náhrada za pšeničnou mouku, ale taky jí můžete zkombinovat s jinou moukou.

Kokos má využití velice široké, lze si vybrat z mnoha produktů, příkladem může být mletý kokos na ozdobení moučníků a různého cukroví, kokosové chipsy jako zdravou a velmi dobrou svačinku pro děti, či jako pohoštění pro návštěvu, posledním produktem může být kokosová mouka. Na co všechno se tedy kokosová mouka dá použít?

kokosové hoblinky

Mouka je rozmletá kokosová dužina, která se vyznačuje výbornými vlastnostmi pro využití v kuchyni. Co se týče receptů, tak kokosová mouka se může zcela nahradit klasickou pšeničnou moukou – například v palačinkách, muffinech či zákuscích. Někdy zas je vhodné kokosovou mouku kombinovat s jinými druhy mouky, jako je například sezamová či kaštanová. Kokosová mouka https://www.nakliceno.cz/kokosova-mouka/ je správnou volbou pro vaše recepty. Důležitá informace je ta, že pokud použijete kokosovou mouku, přidejte do těsta o jedno vejce na víc, než je napsáno v receptu, nebude se vám těsto tolik drolit. Jelikož je kokosová mouka trochu nasládlá, pokud jí tedy použijete, nemusíte používat tolik dochucovadel a sladidel, jako při použití běžné pšeničné mouky.

kokosový ořech

Použití kokosové mouky

Kokosovou mouku můžete použít třebas do omáček nebo ji využít při pečení, například koláčů, zákusků či závinů. Taky je velice výborná kokosová kaše, ale upozorňujeme, že je velice sytá. K její přípravě potřebujete jen kokosové mléko, které se připraví k varu a do vařícího mléka přidáte kokosovou mouku. Můžete jej ochutit medem, čokoládou, kakaem nebo ovocem. Během chvilinky budete mít připravené velice chutné a zdravé jídlo. Dále je taky kokosová mouka bezlepková, tudíž těsto z kokosové mouky je lehčí na trávení. Jelikož má charakteristickou chuť a vůni, je kokosová mouka velice vyhledávána, na využití do výborných receptů.