Jak ušetřit za bankovní poplatky?

Jak ušetřit za bankovní poplatky?

Většina z nás vlastní nejméně jeden bankovní účet (mnoho z nás má i několik různých účtů). Platíte za běžný účet a služby zbytečné poplatky? Některým lidem je jedno, jestli něco platí nebo ne. Je zbytečné platit to, co nemusíme. Jednoduše na takových poplatcích můžete ušetřit.
zadlužený chlap.png 
Jak nejlépe ušetřit?
Nejlepší variantou, jak se zbavit zbytečných poplatků za běžný účet je vybírat si. V dnešní době existuje mnoho různých typů běžných účtů a klienti si mohou opravdu porovnávat služby a cenu takového účtu. Dnes je velká konkurence na trhu a je mnohem jednodušší si zvolit účet, který vás nebude stát vůbec nic. Mnoho bankovních institucí nabízí běžné účtu naprosto bez poplatku. Proč tedy zbytečně za účet platit, když nemusíte? Nebuďte líní a zvolte si takový, který vás nic nestojí. Navíc zřízení takového účtu je jednoduché, stačí se jednou dostavit na pobočku banky nebo dokonce můžete vše udělat z pohodlí vašeho domova on-line. Potřebné doklady můžete neskenovat nebo nafotit přes mobilní telefon a jednoduše vložit k žádosti o otevření účtu. Čeká vás potom běžný účet naprosto bez poplatků. Určitě si zbytečně nepořizujte různé služby. Banky nabízí různé balíčky, kdy máte zvýhodněné výběry v zahraničí nebo i v České Republice z bankomatu. Existují i různá pojištění, která si můžete zvolit nebo speciální debetní karty. Zde si dávejte pozor, protože taková karta může stát až 500 Kč měsíčně. Poplatky za pojištění se pohybují kolem 19 až 100 Kč za měsíc. Zde samozřejmě záleží, jaký máte balíček pojištění a co je v něm za pojistná rizika. Nezapomínejte si kontrolovat, co se vám měsíčně účtuje, pokud něco takového je, tak si rozmyslete, jestli takovou službu opravdu potřebujete.
strom u mincí.jpg 
V dnešní době si můžete vybírat z celé řady různých druhů bankovních účtů a služeb, které si můžete zvolit. Každá banka potřebuje klienty, proto nabízejí možnosti, jak si finance ukládat a jak využívat jejich služeb. Vždy si porovnejte několik možností a rozhodně na bankovních poplatcích ušetříte.