Jak se zbavit nepříjemného hmyzu v domácnosti? Stačí málo a budete perfektně chráněni!

Jak se zbavit nepříjemného hmyzu v domácnosti? Stačí málo a budete perfektně chráněni!

V každé domácnosti se někdy usadí i nevítaní návštěvníci. Jsou maličcí a přesto nám dokážou pořádně znepříjemnit život. Řeč je o hmyzu. Jak s ním zatočit? 

Jak se zbavit nepříjemného hmyzu v domácnosti? Stačí málo a budete perfektně chráněni! 

Nejrůznější drobní brouci, mouchy, moli, mravenci ale třeba i pavouci nebo komáři. Hlavně v létě se řada domácností musí potýkat s nepříjemnými a otravnými malými návštěvníky, které rozhodně k sobě domů nikdo nezval. Hodně záleží i na tom, kde žijete. Pokud například u lesa nebo v rodinném domku u polí a luk, jistě tento problém řešíte pravidelně. Hmyz si ale najde cestičku vždy a mnohdy si sami drobné živočichy domů přineseme, ani o tom nevíme. Přitom je doma nikdo nechce a boj s nimi může být zdlouhavý. Jak se stoprocentně, rychle a hlavně bez chemie zbavit hmyzu v domácnosti? 

mravenec v domácnosti

Pozor na nejrůznější odpuzovače a spreje 

Jsou druhy, které přírodně vyženete jen stěží, ale na běžné druhy hmyzu, které se v domácnostech vyskytují, zaberou i přírodní způsoby likvidace. Pokud tedy doma budete mít moli, mravence, mouchy, komáry nebo sem tam potkáte pavouka, nejděte na ně hned s chemickými prostředky. Existuje celá řada odpuzovačů hmyzu, obvykle jsou na zapojení do zásuvky, ale jsou to i spreje nebo nejrůznější pastičky. Co mají společného? Obsahují nebezpečné látky, chemické látky, které sice udolají obtížný hmyz, ale mohou škodit i lidem, hlavně pak dětem nebo našim domácím mazlíčkům. Nezapomeňte, že všechno, co do vzduchu tyto odpuzovače a spreje vypouštějí, vy potom samozřejmě také musíte vdechovat. 

mouchy nás obtěžují

Přírodní triky proti hmyzu

Ještěže to ale jde i jinak. Příroda totiž nabízí také mnohá řešení. Určitě můžete zkusit bylinky, sušené nebo čerstvé a také koření. Aroma totiž hmyz odpuzuje, nevoní jim a tak nemají potřebu u vás dále setrvávat. Nejúčinnější je zcela jistě z koření hřebíček a z bylinek levandule. Co tedy můžete udělat? Udělejte si dekoraci v podobě sušených levandulí a mějte je doma. Uvidíte, že hmyz se vám bude vyhýbat. Sušené levandule je dobré mít i ve skříni s oblečením nebo ve spíži, kde skladujete jídlo. I hřebíček můžete nasypat do malé misky a po domě ho nastražit. 

Pokud máte rádi pěstování rostlinek, dejte si na okenní parapet čerstvé bylinky do truhlíku. I tak se budete bránit proti hmyzu. Pro zdatné pěstitele rostlin je rovněž možností pěstování masožravé rostliny. Žádná moucha pak nebude mít u vás šanci.