Co všechno si nejde koupit za peníze

Co všechno si nejde koupit za peníze

Někdy se možná zdá, že peníze jsou dnes nad zákonem a v podstatě vládnou světu. Naštěstí tomu tak ještě pořád není, alespoň v naší zemi, ovšem i u nás se najde celá řada lidí, co si myslí, že si za peníze mohou koupit všechno. Ano vily, drahá auta, umění, letadla či dokonce vlastní ostrovy si za dostatečně tučný obnos koupit lze, a to dokonce poměrně snadno, ale to také není všechno. Jsou zde i věci, které se nacenit rozhodně nedají .
jednodolarovka usa
1. Zdraví – říká se, že zdraví si za peníze nekoupíte a z části je to pravda. Samozřejmě, můžete si koupit ty nejlepší léky, zaplatit ty nejkvalitnější a nejznámější doktory, ale ani to často neplatí. Zdraví máme jen jedno a pokud se k němu budeme chovat zle, ani všechny peníze světa nepomohou. A přitom fit můžete být i přesto, že nemáte miliony. Stačí jen dodržovat zásady zdravého života jako jsou pravidelný pohyb, zdravá strava a schopnost alespoň jednou týdně dokonale vypnout. Ve většině případů s tím vystačíte po většinu svého života.
2. Úcta – ani úctu si neleze koupit penězi, tu si musíte zasloužit. Pochlebování a podlézání možná někdo pokládá za projev úctu, ale ve většině případů se jedná o chladný kalkul, díky kterému lze snadno přijít buďto k financím nebo k jiným movitým či nemovitým výhodám. Úctu si o ostatních získáte pouze správným bezelstným chování. Stačí jednoduše nepodvádět, nekrást a zkrátka a dobře se nechovat jako dobytek.
finanční investice
3. Štěstí – pokud budete chtít být v životě doopravdy šťastní, příliš mnoho peněz k tomu potřebovat asi nebudete. Kupování hmotných statků ještě nikoho na světě šťastného neudělalo a když ano, tak pouze na omezenou dobu. Štěstí je složitě definovatelná věc. Každý si ho představuje trochu jinak, ale obecně se dá říci, že jde o trvalý takřka nepřerušovaný pocit spokojenosti jak se sebou, tak i se svou životní situací. Samozřejmě, že i mnoho milionářů je šťastných, ale většinou ne díky svému tučnému kontu.