Co obnáší stěhování v Liberci a okolí

Co obnáší stěhování v Liberci a okolí

Bydlet v Liberci nebo v blízkém okolí? Je to skvělá volba, ačkoli se někomu z vás může zdát, že budete daleko od hlavního města a pomyslného „centra dění“, kde je také více pracovních příležitostí. Za prvé – z Liberce jste po dálnici za hodinku v Praze na Černém Mostě a metrem do centra to trvá zhruba půl hodiny, takže pokud jste milovníky Prahy, nepřijdete zkrátka. A pracovních příležitostí je v tomto kraji stále dostatek a zřejmě tomu bude i nadále. Další věc je samotná příroda a tu vám může závidět kde kdo: Kousek na Ještěd, na dohled Jizerské hory se svými malebnými středisky Bedřichov, Kořenov, Tanvald, Desná, Smržovka a Josefův Důl. Je tu přehrada Souš, Tanvaldský špičák, Mariánská hora, nádherné trasy pro cyklistiku i běžky, překrásné pohledy do údolí.

prázdná krabice

Levné stěhování Liberec stehovani-mamut.cz vám tedy můžeme spíše závidět a co vám k němu doporučit?

Nestresujte se – rezervujte si cca měsíc dopředu volný termín u spolehlivé stěhovací firmy, abyste měli dostatek prostoru zvládnout vše ostatní. Bude toho až dost. Nové doklady, nahlášení změny adresy, zaměstnavatel, škola, pojišťovny, přepis energií, nájemní smlouva atd. Kromě administrativních kroků vás čeká balení věcí a jejich vybalování, zabydlování a nová organizace vlastního času.

pohled na Ještěd

Jak s nábytkem – u menších kusů si zřejmě poradíte sami a rozeberete je na dílčí části, které zabalíte do tenké flexibilní fólie, ale stěhujete-li se s vestavěnou skříní na míru, tam to již nemusí být snadné a řada stěhovacích firem nabízí i tyto práce.

Co třeba noční přesun – tam se sice stěhuje s příplatkem, ale v mnoha směrech je to výhodnější. Noční stěhování probíhá více v klidu, je tu méně rušivých vlivů, městský ruch utichá po 22. Hodině, většina lidí ulehá k spánku a pro vás to může být zajímavá zkušenost. V minimálním provozu na silnicích se snižuje i riziko dopravní nehody a nepříjemná setkání s některými lidmi, zvláště ve větších městech.