Cena za 3D tisk na zakázku

Cena za 3D tisk na zakázku

Nejen mladá generace si v dnešní době velmi oblíbila technologii 3D tiskáren. Jejich využití má totiž velmi široké spektrum, a možnosti, kde si produktů z těchto tiskáren můžeme všimnout, je nepopiratelný nespočet. Nejčastěji se s těmito výrobky setkáváme například v oblastech jako je automotive, strojírenství, design, nebo například hračkářství, ovšem významné využití mají také při stavbách novodobých domů, nebo třeba v lékařství. Samotný výrobek se pak tiskne metodou FFM, neboli FFF, tedy aditivní metodou, při které se roztavený plast vrství, a tvoří tak samotný produkt. Jelikož se nejedná o běžnou metodu obrábění, ale naopak mluvíme o vrstvení materiálu, vzniká tak výrazně a mnohonásobně menší množství odpadového materiálu.

jméno

Pokud se i Vy rozhodnete pro uskutečnění a vyhotovení Vaší zakázky ve 3D tiskárně, jistě Vás bude zajímat hned několik dalších faktorů. 3D tisk na zakázku a cena samotného tisku se pak odvíjí od mnoha aspektů. Prvním z nich je především velikost. Nemusíte mít však obavy, během volby rozměrů. Tyto 3D tiskárny jsou schopny vytvořit produkty i o velikosti sotva pár milimetrů. Dále je také důležitým faktorem množství, jelikož stejně tak, jako není problém vytisknout pouhé prototypy, není také problém tisknutí celé sériové výroby.

váza

V neposlední řadě je zde také otázka zvoleného materiálu, přičemž nejčastěji se využívá PLA, ABS, PC-ABS, ASA, PET-G, FLEXI (neboli guma), WOOD (tedy materiál plněný dřevem), NYLON, nebo například technické materiály, které jsou plněny carbonem, či skleněnými vlákny. Dále máte také možnost barevného tisku, přičemž je tiskárna schopna tisknout až čtyři barvy v jedné vrstvě. Nezávaznou a orientační cenu konkrétního produktu můžete také zjistit přes online formulář, přičemž budete potřebovat 3D model, výkres, nebo alespoň popis, a další detailní informace, jako zvolený materiál, nebo jaké vlastnosti by měl Váš model mít.